Published On: 19 Janar, 2016

Dueti Buqaj – Zela, këngë për Ibrahim Rugovën (Video)

Vjollca Buqaj dhe Hysni Zela kanë sjellë bashkëpunimin e tyre që i kushtohet Presidentit Historik Ibrahim Rugova.

Kënga ka ritme folklorike, ndërsa është kompletuar edhe nga ana vizuale.

Muzikën dhe orkestrimin e ka bërë Sajmir Çili, kurse tekstin e ka shkruar Jorgo Papingji.

Videoklipi i është besuar produksionit D Production. /Telegrafi/

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...