Published On: 17 Korrik, 2016

Duartrokitje qorre

 

Lypsar, zvarranik, gjakprishur duartrokasin
verbërisht mashtrimin, dhunen
janë gjeni i të parëve të atyre
të cilët përqafuan barren e nënshtrimit shekullor
TURP!!!
Pafuqia ime dhe e lapsit tim më tmerron
kam dro nga Zoti kur shoh
si shkilet barbarisht nga porta e tmerrit
gjaku i pastër Kemalian atje
dhe këtu.
Zot mallkoji ato duar që kundërmojnë
erë gjaku shqiptar!!!

Mustafë Shabani 17.07.16 Emmendingen

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...