Published On: 31 Mars, 2016
Bota |

“Dua të jetoj në Europë, jo në vendet arabe”, thotë ish-gruaja e Abu Bakr al-Baghdad

Ish-gruaja e liderit të Shtetit Islamik, Abu Bakr al-Baghdadi, me të cilin ai kishte një vajzë, dëshiron të jetojë në Evropë.
Në një intervistë për të përditshmen suedeze Expressen, ajo është shprehur se ‘dëshiron të jetojë e lirë’
“Dua të jetoj në një vend europian, jo në një vend arab”, është shprehur Saja al-Dulaimi në intervistën e filmuar në Liban.
Muaj më parë ajo është liruar nga burgu libanez, ku ishte mbajtur prej vitit 2014 se bashku me fëmijët e saj.
“Më kanë quajtur terroriste, por nuk jam e tillë” ka thënë Dulaimi.
Ish burrin e saj ajo e ka përshkruar si njeri të qetë, familjar dhe si profesor i adhuruar nga nxënësit e tij, transmeton koalb.com.
Baghdadi në fillim ishte rreshtuar përkrah Al-Qaeda në Irak, prej nga edhe ku ka lindur Shteti Islamik. Ndërkaq, në vitin 2010 ai e morri kryesinë e ISIS-it.
Saja al-Dulaimi tashmë është martuar me një burrë tjetër nga Pakistani, me të cilin poashtu ka një fëmijë. /Koalb.com/

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...