Published On: 9 Gusht, 2016

Dua performon bukur shqip në Prishtinë (Video)

Këngëtarja me famë botërore Dua Lipa ka performuar në gjuhën shqipe në koncertin e saj në Parkun e Gërmisë në Prishtinë.

“Beso në diell”, kënga e grupit ODA, pjesë e së cilit është edhe babai i saj Dukagjin Lipa, ishte kënga e parë e kënduar në gjuhën shqipe nga krijuesja e hitit “Hotter Than Hell”.

Ajo ka thënë se ndjehet krenare që është shqiptare dhe këtë këngë e ka kënduar bashkë me babanë e saj.

Dua Lipa ka nisur performancën e saj në kuadër të koncertit që po mban në Parkun e Gërmisë në Prishtinë.

Këngëtarja ka nisur performancën e saj rreth orës 22:20, duke kënduar disa nga këngët e më të fundit.

Fillimisht për 2 orë e gjysmë Gamblemania ka lëshuar muzikë disa prej hiteve të momentit por edhe shumë të vjetëve të fundit.

Rreth orës 21 e 30 në skenën e Parkut të Gërmisë janë ngjitur MC Kresha dhe Lyrical Son të cilët nisën performancën me “Ky Tipi”. Ata interpretuan edhe disa prej këngëve të albumit të ri, ndërkaq ndër këngët e tjera kanë interpretuar edhe “Albanian”.

Dua është në fillim të karrierës së saj derisa albumi i saj i parë pritet që del më 17 shkurt të vitit 2017.

Dua Lipa koncert

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...