Published On: 7 Gusht, 2016

Dua Lipa bën shqiponjën në Aeroportin e Prishtinës (Foto)

Sot në Aeroportin e Prishtinës Adem Jashari u mbajt një konferencë për media, me ardhjen e Dua Lipës në Kosovë.

Të pranishëm në konferencë ishin edhe pjesëtaret e bendit të cilët iu gëzuan shumë faktit që e kanë mundësinë ta shohin Kosovën dhe fansat e Duas në koncert. Kjo njëherit është hera e parë e bendit që kanë vizituar një vend ne Ballkan.

Dua Lipa pas 4 vitesh është kthyer në Kosovë për të mbajtur koncertin e saj humanitarë në Parkun e Gërmisë me date 9 Gusht.

Të gjitha të hyrat e biletave do të shkojnë për Sunny Hill Foundation, fondacionin e themeluar nga Dua Lipa për t’i ndihmuar të rinjtë e Prishtinës dhe Kosovës, veçanërisht në sferën e artit dhe kulturës.

Deri me tani janë shitur më shume se 50% e biletave.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...