Published On: 4 Qershor, 2016

Drogë drejt Malit të Zi, dy trafikantët i “ lënë” kanabisin policisë dhe arratisen

Kapen 52 kg e 291 gram lëndë narkotike e dyshuar si kanabis në kufirin e gjelbërt me Malin e Zi.
Policia e Shkodrës bën me dije se gjatë ditës së sotme, mbi bazën e informacioneve të marra në rrugë operative nga Shërbimet e Grupit Operacional të Policisë Kufitare në afërsi të kufirit me Malin e Zi, në vendin e quajtur Stare të Bashkisë së Malësisë së Madhe, janë gjetur në klufirin e gjelbër:

52 kg e 291 gr lëndë narkotike e dyshuar si Cannabis Sattiva
1 armë zjarri pistoletë
1 karikatore me 8 fishekë

Mësohet se punonjësit e policisë ishin vënë në ndjekje të dy personave, ende të paidentifikuar, që po e transportin në krah drogën.
Por sapo kanë pikasur që po ndiqen, ata kanë hedhur kanabisin dhe armën në sipërfaqen e tokës në një terren të thyer malor dhe janë larguar në drejtim të paditur.
Policia po punon për identifikimin dhe kapjen e autorëve.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...