Published On: 18 Maj, 2016

Drita i bashkohet Prishtinës në finale

  • Drita është gjysmëfinalistja e dytë e Kupës së Kosovës në futbol

Drita ka mposhtur 3:0 në ndeshjen e dytë Trepçën ’89 dhe është kualifikuar në finale të Kupës së Kosovës në futboll vetëm pas vazhdimeve, pasi koha e rregullt përfundoi 1:0, ashtu siç kishte përfunduar edhe në ndeshjen e parë

Gjilanasit e kanë dominuar ndeshjen në shumicën e kohës dhe kanë siguruar finalen e Kupës, duke qenë një hap më afër garave evropiane.

Golat për Dritën i shënuan Shqipërim Kelmendi nga penalltia në pjesën e parë dhe Xhevdet Shabani e Murati në vazhdime.

Drita në finale do të luaj kundre Prishtinës, e cila pas dy ndeshjeve e eliminoi Llapin me rezultat të përgjithshëm 4:1.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...