Published On: 15 Shtator, 2016

Dridhjet e tokës po qetësohen, shkupjanët mund të flenë të qetë

Brendësia e tokës në rajonin e Shkupit po shkon drejt qetësimit, kështu thonë sezmiologët nga opservatori seizmiologjik pranë universitetit të Shkupit, njofton Zhurnal.

Gjatë ditës së djeshme ka pasur edhe disa dridhje të lehta me magnituta prej 1.9 shkallë por qytetarët nuk e kanë dëgjuar dhe një tjetër me 1.5 shkallë. Domethënë që dridhjet janë më të ulëta dhe ndihen më pak në tërësi të tokës e kjo do të thotë se toka po qetësohet dhe se shkupjanët mund lirisht të flenë të qetë dhe të kthehen nëpër shtëpitë e tyre, thonë ekspertët.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...