Published On: 10 Mars, 2016

Drejtësia do godas fuqishëm! Disa “burrshtetasve” do ju bie maska shpejt!

Dr.Naser Rugova

Kohë të vështira! Së shpejti do fillojë të hiqet mjegulla! E vërteta do e thotë fjalën e vet! Drejtësia do godas fuqishëm! Disa “burrshtetasve” do ju bie maska shpejt! Mos u befasoni! Fuqishëm me shtetin ligjor, kundër shtetrrënimit, kundër hajnave dhe zhvatësve të pasurisë dhe mundit të këtij populli! Dezinfektimi i shpresës për Kosovën do e prekë tërë spektrin politik. Me Kosovën për Kosovën!

 
Displaying 1 Comments
Have Your Say
  1. dauti thotë:

    Cila drejtesi? Nga kush ? Drejtesine e ben klasa politike qe eshte ne pushtet. Nje pushtet i korruptuar, i kriminalizuar, i tjetersuar, i zhytur ne hajni dhe plackitje ashiqare, prodhon drejtesi selektive, gjykates dhe prokurore servile e te kortuptuar qe vete ata do te duhej te uleshin ne banken e te akuzuareve. A e dini ju se vrases, kriminele, abuzues, hajna jo te pulave, por uzurpues te pronave private, te pasurise shteterore, te qindra hektareve toke sot shetisin te lire, nuk jane ne burg, sepse edhe nese ndaj tyre ka pasur nddonje akuze, ajo eshte paeaskruar, eshte vjetersuar. Eshte vjetersuar, sepse osfro 500 mije lende flejne ne sirtaret e gjyqeve re Kosoves. Pa permbysjen e ketij pushteti te denegjeruar kurre nuk do kete drejtesi. E keqja me e madhe eshte se my popull e ka humbur shpresen edhe nga opozita, sepse edhe opozita nuk ofron asgje me shume se pozita. Ne opozite i kemi plackitesit e deridjeshem, reketashet e Dukagjinit, hajnat e Drenices dhe edhe ata kur ishin ne pushtet vodhen e plackiten cdo gje qe kishte vlere. Vetevendosja, ne momentin kur beri koalicion me AAK dhe me Nismen vulosi shpresat e te gjithe atyre qe endrronin se dicka evre po levize ne skenen poltike te Kosoves. Prandaj VV nuk po arrin te mobilizoje numer te madh te protestuesve, sepse aty e kacRamushin dhe Limajn, qe jane njesoj sikur kera qe jane ne pushtet. Besimi i humbur nuk mund te kthehet ne adnhe menyre. Noli i mcadh e ka nje varg fenomebal: “Dhe Feridi fytyr nderron, dje shante, sot lavdon”.

    Përgjigjiuni
    Pelqej(7) Nuk Pelqej(0)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...