Published On: 7 Korrik, 2017

Drecun: Pres aktakuza të mëdha kundër “Grupit të Drenicës”

Kryetari i Këshillit të Kuvendit të Serbisë për Kosovën, Millovan Drecun, ka thënë se pret aktakuza të mëdha për krime luftë ndaj serbëve ku do të gjendeshin pjesëtarët më përgjegjës të UÇK-së.

Ai në një intervistë për mediat serbe ka deklaruar se Gjykata Speciale punon në bazë të raportit të Dick Marty-t dhe se pret aktakuza të mëdha ku do të gjendeshin “më përgjegjësit nga grupet kriminale drenicase”.

Si pjesë e këtij grupi ai përmend Hashim Thaçin, Agim Çekun, Sylejman Selimin, Kadri Veseli, Xhavit Halitin ndërsa ka thënë se këtu është edhe klani Haradinaj, Fatmir Limaj, etj.

Kuvendi i Gjilanit miratoi emrimin e rrugës: "Mërgimtarët e Gjilanit" në shenjë nderimi e falënderimi për kontributin e juaj për Lirinë, Pavarësin dhe Republikën! #Mirësevini n'shpi!
A 5
Loading...
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Loading...