Published On: 9 Janar, 2016

Dramë e vërtetë në rrugën magjistrale Shkup – Kumanovë

Një dramë e vërtetë sot ka ndodhur në rrugën magjistrale Shkup – Kumanovë, gjegjësisht afër fshatit Orllancë, kur ekipi i Televizionit 21 zbuloi një kamionë që po transportonte mbi 100 emigrantë ilegal,.

Në mesin e emigrantëve ishin fëmijë, gra dhe pleq, të cilët nga trishtimi dhe ankthi që kishin përjetuar nuk dëshironin të flisnin para kamerës. Ata kryesisht ishin nga Iraku, Libia  dhe Kurdistani, të cilët kërkonin ndihmë mjekësore. Ndërsa nga ana tjetër, shoferi i kamionit  që po i transportonte menjëherë ishte  larguar nga vendi i ngjarjes, ku policia është vënë në kërkim të tij.

Me thirrjen tonë në vendin e ngjarjes kanë mbërritur edhe ekipet policore, të cilët e kryen ekspertizën dhe grupi i emigrantëve u dërguan në stacionin policor të Kumanovës.   Bëhet fjalë kryesisht për emigrantë ekonomik, ndaj të cilëve nga viti i kaluar ka ndalesë dhe nuk lejohet hyrja e tyre në Maqedoni. (INA)

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...