Published On: 28 Shkurt, 2016

Dortmundi rikthehet në fund

  • Dortmundi ka mposhtur Hoffenheimin 3 me 1 në xhiron e 23-të në Bundesligë duke përmbysur rezultatin në dhjetë minutat e fundit.

 

Rudy i dha epërsinë Hoffenheimit në minutën e 25-të. Në minutën e 58-të, Rudy u ndëshkua me karton të kuq duke lënë mysafirët me një lojtar më pak në fushë.

Golat e Henrikh Mkhitaryan në minutën e 80-të, Adrian Ramos në të 85-ën dhe i Pierre Emerick Aubameyang në minutat shtesë i mjaftuan Dortundit që të kthehet në ndeshje dhe të shënonte fitoren e 17-të sivjet.

Tani Dortmundi ka 54 pikë në tabelë, tetë më pak se Bayerni që prin.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...