Published On: 15 Gusht, 2017

Dortmund: Dembele mund të shitet deri me këtë datë (Foto)

Ousmane Dembele ka afat që të transferohet në Barcelonë vetëm deri me 26 Gusht

Drejtussit e Borussia Dortmundit nuk do të presin deri në ditën e fundit të afatit kalimtar të verës, 1 shtator, për ta shitur Ousmane Dembelen në Barcelonë.

Klubi gjerman ka njoftuar përfaqësuesit e Ousmane Dembeles dhe Barcelonës që të arrijnë një marrëveshje deri më 26 gusht.

Nëse deri me këtë datë nuk arrihet ndonjë marrëveshje, Dembele do të mbetet në Dortmund, përcjell Express.

Thuhet se klubi nga Bundesliga ka kërkuar 150 milionë euro për reprezentuesin e Francës. /Express/

A 5
Loading...
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Loading...