Published On: 27 Maj, 2016

Doris Pack kundër demarkacionit si kusht për vizat

Politikania gjermane dhe ish-deputetja e Parlamentit Europian, Doris Pack, në një postim në Twitter ka shkruar se ajo nuk po pajtohet me vendosjen e demarkacionit me Malin e Zi si kusht për liberalizimin e vizave.

Ish-deputetja Pack ka shkruar se ajo është kundër kushtit të demarkacionit me Malin e Zi.

“Demarkacioni me Kosovën: Një kush i ri për liberalizimin e vizave? Pyetje të njejta të pazgjidhura me sistemin pa viza”

Nuk është vetëm politikania gjermane që po e kundërshton kushtin e vënë nga BE’ja për kosovarët.

Deputetja socialiste nga Sllovenia, Tanja Fajon, e caktuar të jetë raportuese për liberalizimin e vizave për Kosovën, ka vënë në dyshim dhe ka kërkuar nga Komisioni Evropian të sqarojë se si u vu kusht për liberalizimin e vizave për Kosovën demarkacioni i kufirit me Malin e Zi, ndërkohë që vendet e tjera nuk kanë pasur kushte të natyrës së tillë./GazetaExpress/
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...