Published On: 11 Janar, 2016

Dorentina Maloku: Jo shumë larg nga sot, do t’u shoh në sy, të gjithëve! në gjyq! maskarenj!

Deputetja e Lidhjes Demokratike të Kosovës dhe e bija e gazetarit dhe publicistit të vrarë, Enver Malokut, Doruntina në 17 vjetorin e vrasjes së babait të saj edhe njëherë ka bërë thirrje për drejtësi.

“Dua drejtësi! Aq më bën për qetësinë tuaj që prishet! Fare s’më bën për asgjë. Veç drejtësi dua për Babin tim! Asgjë më pak e as më shumë sesa të vërtetën!”, ka shkruar ajo në llogarinë e saj në facebook.

Enver Maloku u vra 17 vjet më parë në një mbrëmje te 11 janarit të vitit 1999 tek hynte në banesën e tij në Kodrën e Diellit.


Ja postimi i saj në Facebook

A ia vlenë ta përsëris thirrjen për drejtësinë që po mohohet? Në veshin e kujt do të bie zilja e ndërgjegjes? A dëgjon kush? Apo të gjithë janë të shurdhër?!
17 vjet! 6 mijë e 205 ditë! 148 mijë e 920 orë!
Për mua, një jetë e tërë në kërkim. Për shumë nga ju, thirrje monotone e përvitshme.
Dua drejtësi!
Aq më bën për qetësinë tuaj që prishet! Fare s’më bën për asgjë. Veç drejtësi dua për Babin tim! Asgjë më pak e as më shumë sesa të vërtetën!
Mallkuar qofshi, ju që e vratë dhe ju që e dini e po e fshihni të vërtetën! Unë besoj në Zot. Dhe e di se një ditë, jo shumë larg nga sot, do t’u shoh në sy, të gjithëve! Në gjyq! Maskarenj!

 

dorunt645646456

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...