Published On: 29 Shkurt, 2016

Dorëhiqet Hashim Thaçi

Hashim Thaçi ka dhënë dorëheqje nga pozita e ministrit të Punëve të Jashtme, zëvendëskryeministrit dhe nga ajo e kreut të Partisë Demokratike të Kosovës.

Thaçi këtë veprim e ka bërë pasi është votuar në Parlamentin e Kosovës për president të vendit, meqë në bazë të Kushtetutës nuk ka të drejtë të ushtrojë poste të tjera publike.

Edhe Klan Kosova ditë më parë kishte raportuar se Hashim Thaçi do të lërë këto funksione shumë shpejtë bazuar në aktin më të lartë juridik të vendit.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...