Published On: 31 Mars, 2016

Donika ndihet e tradhtuar nga partia kur ka dal njëanshëm nga Kuvendi

  • Mospajtimi i opozitës së bashkuar, konkretisht Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës dhe Lëvizjes Vetëvendosje u bë shkaktar i dorëheqjes së ish-shefes së grupit parlamentar të AAK’së, Donika Kadaj Bujupi.

Në një intervistë në “Rubikon” të KTV’së, ajo ka thënë se ka kundërshtuar daljen e njëanshme të Aleancës nga Kuvendi i Kosovës.

“E kam kundërshtuar daljen e njëanshme. I kam kundërshtuar veprimet e njëanshme. Qëllimi im parimor nga fillimi ka qenë që të jemi bashkë”, ka thënë Kadaj Bujupi, tani deputete e pavarur.

Ajo ka thënë se nuk ka hequr dorë nga qëndrimet dhe bindjet e saj, vetëm nga posti partiak, e që sipas saj, në gjendjen në të cilën gjendet Kosova, pak rëndësi ka se çfarë posti kemi.

“Unë do të vazhdoj të marr pjesë në Kuvend derisa votuesit të besojnë se duhet të jem aty”, ka thënë ajo, e pyetur për rikthimin në seancat e Kuvendit.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...