Published On: 24 Mars, 2016

Donika Kadaj Bujupi jep dorëheqje nga AAK-ja

Pas 13 vitesh të aktiviteteve në AAK, një prej deputeteve më aktive në Kuvend, Donika Kadaj Bujupi ka dhënë dorëheqje nga ky subjekt politik. Në një deklaratë me shkrim për KTV-në, Kadaj Bujupi ka sqaruar arsyet e dorëheqjes së papritur.

Kjo është deklarata e saj e plotë:

Të nderuar qytetarë të Republikës së Kosovës,

Si qytetare dhe deputete e Kuvendit të Republikës së Kosovës, kam dhënë kontributin tim të jashtëzakonshëm me qëllim të ndaljes së dy marrëveshjeve të dëmshme për vendin dhe për kauzën në të mirën e vendit. Mirëpo luhatja aktuale e sidomos marrja e vendimeve të njëanshme, të cilat vazhdimisht po e pengojnë krijimin e një alternative të fuqishme, e cila do të inicionte ndryshimin, është një prej arsyeve që ka zbehur dhe dobësuar ëndrrën për ndryshim në këtë vend, vend i cili nuk e meriton gjendjen në të cilën është, ëndërr për të cilën përherë kam sakrifikuar dhe kam qenë e gatshme të ballafaqohem edhe me burg edhe me çfarëdo sfide tjetër. Situata e krijuar po më imponon që sot me keqardhje t’ju njoftoj se më nuk do të jam pjesë e AAK-së, pjesë e partisë për të cilën kam punuar ditë e natë që 13 vite më parë kur fillova aktivitetin tim. I falënderoj të gjithë mbështetësit e mi dhe ju premtoj se çdoherë do te gjej mënyrën për t’ju shërbyer drejt juve dhe interesave të vendit. Vendimi im hyn në fuqi menjëherë dhe është i pa kthyeshëm.

 
Displaying 3 Comments
Have Your Say
 1. per krenarin thotë:

  Kr…., kjo u q… me nje te huaj…gjate marteses

  Përgjigjiuni
  Pelqej(0) Nuk Pelqej(0)
 2. Krenari thotë:

  Shume mire ke bo qe ke dal nga aty,sepse ti e ke meritu me qene kryetare e AAK-se,sepse ke qene kapacitet,e afte e talentuar,por ste kan dhene mundesin,prandaj me te drejt je dal nga aty.
  Por,un te propozoj kalo ne Levizjen VETEVENDOSJE!,Sepse aty vendin e ki,se ti je shote galica e kosoves,ke henger burg,vetem e vetem me e mbrojte kosoven.
  E Mireseardhur je ne Levizjen Mbareshqiptare!.

  Përgjigjiuni
  Pelqej(1) Nuk Pelqej(1)
 3. Qfar sakrifice kemti oj qur thotë:

  Se pari kurfar sakrifice ske bo. Se dyti pune e madhe qe ke dhane dorheqje. Veq ke qene nje qirkuzz femer.
  Lape laj nej sahan tu shpija se sosht poltika per ty se ti je nje analfabete politike. Ti po thu ke punue dite e nate!!,!,! Qka ke punue naten spe kuptoj. .?

  Përgjigjiuni
  Pelqej(2) Nuk Pelqej(0)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...