Published On: 12 Prill, 2016

Donika Kadaj-Bujupi eliminon PDK-në, por jo edhe Vetëvendosjen

Deputetja Donika Kodaj-Bujupi ka thënë se qysh tani ka eliminuar PDK-në si mundësi për të kaluar.

Ajo në emisionin Natën me Fatmir Spahiun, ka thënë se ka eliminuar PDK-në.

“Eliminohet PDK-ja si mundësi”, ka thënë Kadaj-Bujupi.

Ish shefja e deputetëve të AAK-së, thotë se brenda këtij muaji do të bëjë publike vendimin se ku do të vazhdoj karrierën politike, por nuk e ka mohuar se mund të kaloj në Vetëvendosje.

“Brenda këtij muaji do të përcaktohem për rrugëtimin politik, por ku, qysh e si, do të shihet në vazhdim dhe brenda muajit do të bëhet publike, por kundërshtimi im ndaj dy marrëveshjeve dhe gjërave të këqija për vendim do të jem gjithmonë”, u shpreh ajo.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...