Published On: 23 Maj, 2016

Donika ia bënë gati dosjen e 71 Isa Mustafës

Deputetja nga rradhët e LDK Donika Gërvalla para disa ditësh është tërhequr zvarrrë nga truprojet e LDK-së për të mos hyrë në këtë mbledhje, përshkak që shefave të kësaj partie, ardhja e saj iu duke e pashishme dhe e papranueshme, ku edhe në atë sallë pritej të fillon mbledhja e Këshilit të LDK-së.

Ndryshe Donika është Kryetare e Këshillit të LDK-së në Gjermani, ajo tha se është duke pritur protokollimin e kallëzimit penal ndaj Kryeministrit të Kosovës, e cila dosje është e 71-ta për Mustafën

Kjo pasi siç Gërvalla është shprehur, ajo është sulmuar fizikisht nga disa persona.

 “Në prokurori, në pritje të protokollimit të kallëzimit penal ndaj Isa Mustafës, Ismet Beqirit dhe dy shoferave të qeverisë dhe LDK-së, të cilët duke dashur të luajnë rolin e rojes, më sulmuan fizikisht”, ka shkruar ajo në facebook.
 Ndërkaq, ka deklaruar se tani është mjaft kurreshtare ta dijë se si do të veprojnë organet e drejtësisë.
“Kureshtare se si do të trajtohet ky rast skandaloz nga organet e drejtësisë”, ka shkruar ndër të tjera Gërvalla./ Gazeta Shqiptari.eu
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...