Published On: 17 Shkurt, 2016

Donika: Hashimin e Isën i ka kap dëshpërimi, edhe popullit sot i lypen mejdan!

“Sot ka fole populli”, tha e ftuemja ne emisionin Rrokum Roll, shefja e grupit parlamentar te AAK’s, Donika Kada-Bujupi.

“Mbas vendimit te Gjykates Kushtetuese, ata qendrojne jolegjitim ne pozitat e tyne”, vleresoi qysh ne fillim Kada-Bujupi.

“Ndoshta Thaçi per me i shperla paret ka ble toka jashte Kosoves, por Haradinaj dhe na te gjithe i kemi tokat ne Kosove”, tha deputetja lidhun me deklaraten e Thaçit, i cili tha se Haradinaj po i mbron tokat e veta.

Edhe per Shefen e AAK’s, Qeveria ka dashte me nxite dhune ne Kuvend, tue ba njoftime se ka me pase grupe te armatosuna ne protesten e sotme te opozites.

“Sot numrat kane qene ne shesh, votat kane qene ne shesh, perkrahja ka qene ne shesh”.

“Ai sot i kerkonte mejdan popullit, e kete e ban nji diktator”, e vleresoi Kada-Bujupi deklaraten e Thaçit – “hajdeni, jam ketu, po ju pres”.

E per te, Qeveria ka fole prej nervave dhe se sot kane ra nga pushteti.

“Mbas 10 diteve kur kemi me dale ne shesh.. nuk kemi me u kthye ma ne shtepi deri ne doreheqjen e Qeverise”. E sa jane te gatshem me mbajte popullin ne shesh per disa dite, deputetja tha se populli ka qendrue ne protesta edhe ma te medhaja e ma te randa, nga regjimi serb.

“Edhe popullit i humb durimi, nuk asht mire me testue durimin e tyne me deklaratat fyese qe vijne nga pushteti”.

Simbas saj, Thaçi nuk po guxon me hy ne procesin e zgjedhjes President, sepse nuk i ka votat.

“Nuk mundemi me prite qe me nji person qe i ka ba dam vendit dhe e ka krijue nji imazh te keq per vendin, te perfaqesohemi”.

“Kur e queni popullin ISIS, kafshe me bisht, populli nuk duron”.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...