Published On: 12 Janar, 2016

Donika Gërvalla për Enver Malokun: Turpërohuni përpara se të nxjerrni fjalë boshe

  • 17 vjet nga vrasja Enver Malokut

Donika Gërvalla në shenjë përkujtimi të figurës madhore të Enver Maloku, shkruan në profilin e vetë facebook duke theksuar se të gjithë janë vetëm fjalë dhe asgjë me vepër të të gjetur vrasësin tënd. Për më shumë ajo shkruan:

Përkujtim pa fjalë…. se të lodhëm me fjalët tona, se do t’i nxjerrim para drejtësisë vrasësit e tu. Qe 17 vjet as sytë nuk po na i vrasin më kur po i shohim ekraneve dhe rrugëve të Kosovës. E sa për ata që kaq shumë të luftuan për së gjalli, e që sot nuk turpërohen kur mbajnë fjalime të mëdha për ty, më mirë po hesht në një ditë si kjo e sotmja./Shqiptari.eu

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...