Published On: 27 Korrik, 2016

Donika Gërvalla: Pak ditë ju kanë mbetur atyre që u përfshin në vrasjen e Jusufit, Bardhoshit dhe Kadrisë

 

Vajza e patriotitJusuf Gërvalla, Donika Gërvalla Schwarz, ka treguar në Facebook se si dy funksionarë të lartë të UDB-së serbe pritet të dënohen me burg të përjetshëm.

Sipas saj, gjatë ditëve të ardhshme pritet vendimi i Gjykatës së Lartë të Mynihut, i cili do të jetë i pari i kësaj natyre në Gjermani, ku për vrasje akuzohen dhe dënohen jo vetëm dorasit, por edhe ata që i urdhëruan vrasjet.

Postimi i plotë Donika Gërvalla Schwarz:

“Burgim të përjetshëm për funksionarët e lartë të UDB-së. Ky është dënimi që ka kërkuar sot prokurori i përgjithshëm federal në procesin gjyqësor kundër dy funksionarëve të lartë të UDB-së Perkoviç dhe Mundem për vrasjen e kryer ndaj disidentit kroat Stjepan Gjurekoviç.

Gjatë ditëve të ardhshme pritet vendimi i Gjykatës së Lartë të Mynihut, i cili do të jetë i pari i kësaj natyre në Gjermani, ku për vrasje akuzohen dhe dënohen jo vetëm dorasit, por edhe ata që i urdhëruan vrasjet.

Lëmshi po zgjidhet pak e nga pak.

I paralajmëroj të gjithë ata që direkt apo indirekt janë të implikuar në vrasjen e Jusuf e Bardhosh Gërvallës si dhe të Kadri Zekës që nuk iu ka mbetur edhe shumë kohë që të deponojnë deklaratat e tyre pranë organeve gjermane. Bashkëpunimi me organet hetuese për lehtësimin e hetimeve në Gjermani shpërblehet me një dënim dukshëm më të butë.

Kambanat po bien për të gjithë ata që kanë veshë.

 
Displaying 2 Comments
Have Your Say
 1. krasniqi thotë:

  Me keqeardhje ju them qe kam pase respekt ndaj jush si dhe fam.suaj po prej momentit qe ke pranuar mbiemrinschvarz ti mo nuk ki identitet vetem e kote e ke perzi ku nuk duhet me qene…por prap se prap kerkoje ndoshta shoku juaj schwarz ju ndihmon …e ke humb identitetin tend qe je vajza e kujt ke qene…ndoshta allahu te ndihmon se i ke perzi binaret ne jeten tuaj…me respekt ndaj askujte…qe nuk eshte..ruaj fmijte me kane i ke…tung..

  Përgjigjiuni
  Pelqej(0) Nuk Pelqej(0)
 2. kosovari thotë:

  UDB-a problem e kishte me i zbulua (me i gjete) deshmoret e vertete,si GERVALLA E KADRIU R BARDHOSHI.Punen e ‘zbuluesit’ e kreu Selim Brosha me sspiunet e vet.Kete me mire se Pajazitet askush tjeter nuk e di ( Zenun Pajaziti e te tjeret).

  Përgjigjiuni
  Pelqej(3) Nuk Pelqej(2)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...