Published On: 27 Maj, 2016

Donika Gërvalla: Nesër në 8:30 do të shkojë në Kuvendin e LDK-së

Nesër pritet të mbahet Kuvendi i Punës së LDK-së që do të diskutohet për sfidat lidhur me përgjegjësinë që ka marrë LDK-ja për të qeverisur vendin dhe rrugën që duhet ndjekur për realizimin e premtimeve të dhëna.
Por, përkundër pengesës që ka hasur në mbledhjen e Këshillit të Përgjithshëm të LDK-së, Donika Gërvalla ka paralajmëruar se do të tentoj të hy përsëri në Kuvendi i Punës së LDK-së.
Kryetarja e degës së Lidhjes Demokratike të Kosovës në Gjermani, Donika Gërvalla ka thënë për Indeksonline se ajo nesër përsëri do të shkon në selinë e LDK-së për të marrë pjesë në punimet e Kuvendit.
“Po, unë do të shkoj nesër në mëngjes në orën 8:30 për të marrë pjesë në punimet e Kuvendit”, është shprehur Gërvalla.
Kujtojmë, se ajo është penguar që të merrte pjesë në mbledhjen e Këshillit të Përgjithshëm të LDK-së, bile edhe është tërhequr zvarrë nga rojet e sigurimit pasi që kishte insistuar të hynte brenda.
Nga ana tjetër anëtarët e LDK-së, dolën me lloj-lloj deklaratash se pse Gërvalla nuk u lejua të merrte pjesë në Këshillin e Përgjithshëm të LDK-së.
Sidoqoftë, nesër do të shihet nëse më të vërtetë edhe kësaj radhe LDK do t’i ndaloj pjesëmarrjen e Gërvallës në mbledhjet e brendshme të LDK-së.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...