Published On: 25 Shkurt, 2016

Donika Gërvalla: Fraksion i ri në LDK- “LDK 2020”

E bija e veprimtarit Jusuf Gërvalla, dhe njëherësh anëtare e LDK-së, Donika Gërvalla ka paralajmëruar një fraksion të ri brenda LDK-së. Këtë gjë ajo e ka bërë të ditur në Interaktiv të KTV-së.

“Lëvizja brenda LDK-së, ‘LDK 2020’, do të jetë për zgjedhjet që do të vinë”, ka zbuluar Gërvalla duke thënë se ai krah nuk do të jetë kundër LDK-së, transmeton Koha.net.

Donika Gërvalla do të jetë personi përgjegjës për këtë lëvizje reformuese, që sipas saj do të të jetë një shancë që elektorati mos të zhgënjehet.

Kjo lëvizje, sipas Gërvallës, ka përkrahje të madhe dhe se anëtarët duhet të jenë detyrimisht edhe të LDK-së.

 
Displaying 1 Comments
Have Your Say
 1. Nehati thotë:

  Domosdoshmerisht duhet te filloj diqka e re, paqsore, pro euro-amerikane, nje levizje e qendrushme me me te miret.
  Parti e cila mer parasyshe kerkesat qytetare, sundimin e ligjit, zhvillimin ekonomik, perkujdesjen sociale…..
  Uroj suksese!

  Përgjigjiuni
  Pelqej(3) Nuk Pelqej(0)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...