Published On: 13 Janar, 2016

Donika: Drejtesia vonon, por amnisti te perjetshme s’ka

  • Shefja e grupit parlamentar të AAK’së, Donika Kadaj-Bujupi, thotë se në Kosovë ka shumë arsye për të protestuar.

Ajo thotë se për shkelësit e ligjit, keqpërdoruesit, drejtësia vonon “por amnisti të përjetshme s’ka”.

Prandaj sipas saj ka “shumë e shumë arsye që të shihemi në protestën e radhës”.

Shkrimi i plotë i Kadaj-Bujupit në Facebook:

Shkelesit e ligjit, keqperdoruesit, abuzuesit me detyre zyrtare (rasti i ish-kryetarit te gjykates), heret apo vone bien ne gracken e vet. Drejtesia vonon, por amnisti te perjetshme s’ka.

Megjithate, gabimet e tyre po i paguajme Ne, populli dhe vendi. Per shkak te vendimeve te shantazhuara ne Kosove, iu mohua shumices te krijoje qeverine. PDK zaptoi ulesen e kuvendit per gjashte muaj, ndersa Enver Hasani, ne menyre te jashteligjshme legjitimoi veprimet zaptuese.

Edhe vendimet e sotme te ketij pushteti jolegjitim do ta kene çmimin e vet, neser. Prandaj, sa me shpejt te ikin keta, demet do te jene te me vogla.

Ka shume e shume arsye qe te shihemi ne protesten e radhes.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...