Published On: 13 Nëntor, 2016

Donald Trump tregon sekretin e suksesit: Ja si e mposhta Clinton-in

Presidenti i ri i SHBA­ve, Donald Trump ka rrëfyer një sekret për fitoren e tij në zgjedhjet presidenciale në SHBA.

Ai ka thënë se “Twitter­i” e ka ndihmuar së tepërmi që të fitojë garën e vështirë me ish­sekretaren e shtetit, por shtoi se tashmë, ai nuk do të përdorte më, as “Facebook” dhe as “Twitter­in”.

Këto deklarata, Presidenti i SHBA­ve i ka bërë një intervistë për CBS. “Rrjetet sociale më dhanë një armë që të luftoja ndaj metodave manipulative kundër meje në media”, tha Trump.

Ai i cilëson rrjetet sociale si të mrekullueshme dhe me impakt mjaft të lartë. “Sapo të marrë detyrën zyrtarisht nuk do t’i përdor më ato ose do ta kufizoj përdorimin”, shtoi Trump.

Loading...
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Loading...