Published On: 22 Korrik, 2016
Bota |

Donald Trump pranon nominin e Republikanëve për Kandidat për President të Amerikës

Ka përfunduar Konventa e Republikanëve në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Kandidati i kësaj Partie për zgjedhjet Presidenciale Donald Trump ka pranuar nominimin nga Partia. Në fjalimin e tij përfundimtar, Trump ka sulmuar ashpër kundërkandidaten e tij demokrate Hillary Clinton.

Republikanët dalin nga kjo Konventë më të ndarë se asnjë herë më parë.Ndarja në vend të unitetit ishte dominuese në Kuvendin Kombëtar të Republikanëve të enjten ndërsa kritikat e senatorit të Teksasit Ted Cruz ndaj kandidatit presidencial Donald Trump vazhduan jehonën në ditën e fundit të kuvendit katër ditor.

Duke folur për delegacionin e shtetit të tij sot në kuvendin që po zhvillohet në Klivland, Cruz tha se nuk do të votojë për kandidaten demokrate Hillary Clinton, por nuk pranoi të thonë nëse do të votonte për zotin Trump.

“Nuk e kam zakon të mbështes njerëzit që sulmojnë bashkëshorten time apo babain tim,” tha Cruz, duke shtuar se refuzon të veprojë si “një servil dhe të thotë faleminderit shumë për komentet negative ndaj gruas dhe babait.”

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...