Published On: 14 Tetor, 2016

Donald Trump përgënjeshtron serbët: S’kam kërkuar falje për ndërhyrjen ushtarake të NATO

Stafi i fushatës së Donald Trump ka reaguar pas lajmit të revistës serbe Nedeljnikas, e cila raportonte gjatë ditës së sotme se kandidati republikan për Presidencën e SHBA kërkon falje për ndërhyrjen ushtarake të NATO-s në Serbi.

Stafi i Trump mohon që miliarderi të ketë dhënë një intervistë për revistën serbe javore dhe si e tillë kandidati amerikan nuk i ka kërkuar falje popullit serb.

“Z.Trump nuk ka dhënë asnjë intervistë për revistën serbe javore Nedeljnijkas siç është raportuar në mënyrë të gabuar. Ky është një mashtrim dhe do të kërkojmë një përgënjeshtrim nga të gjitha palët e përfshira”, ka thënë këshilltari i komunikimit të Donald Trump.

Më herët ravista raportoi se Trump kishte kërkuar falje për fushatën e bombardimeve në ish-Jugosllavi në vitin 1999 kur Bill Clinton ishte President i SHBA.

 
Displaying 1 Comments
Have Your Say
  1. fery thotë:

    Genjeshtrat serbe dhe fantazia e tyre e smure s kane fund.Nuke eshte qudi edhe te kete shkruar ndonji gazete amerikane per kerkimfalje te z.Traph por , ate gazetar dhe gazeten serbe e kane paguar mire serbet.Shteti serb ,tani me qe i ka ra rejtingu ne bote dhe personelet e ambasadave serbe ne s po munden me i krye ato pune rethe propagandes antishqiptare dhe antikosove ,derdhin $ e € pa fund per diskreditimin e shqiptareve te kosoves dhe aletit te tyre amerikes.Ja pra deri ku shkone paciptesia e shtetit serb.Ne vend qe serbia tu kerkoje falje shqiptareve per gjenicidin e kryer mbi popullin e pafajshem dhe te pambrojtur shqiptar te kosoves nga ushtria ,policia dhe formacionet paramililitare serbe gjate luftes ne kosove 1998/99 , shpallin lajme te paqena dhe apsurde si ky i nji dite me pare qe i beni te qeshin jo vetem njerzit pore , edhe kafshet dhe shpezet qe fluturojne mbi kosove dhe amerike sepse shtabi i z.Thaph kete lajm senzacional nga imagjinata e kalbur serbe e demantoi menjiher te njejten dite kure edhe u publikua.

    Përgjigjiuni
    Pelqej(1) Nuk Pelqej(0)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...