Published On: 5 Nëntor, 2016

“Donald Trump do të shkatërrojë ekonominë amerikane”

Manjati meksikan i telekomunikacionit, Carlos Slim ka paralajmëruar se nëse Donald Trump fiton zgjedhjet presidenciale në SHBA, ekonomia amerikane do të bjerë në kollaps.

“Siç themi në Meksikë, të qenit i dehur është ndryshe nga të qenit barist,” ka thënë Slims para gazetarëve gjatë një takimi me udhëheqësit e bizneseve dhe politikanëve, transmeton koalb.com.

Slim tha se fitorja e Trump ‘është e pamundur’, megjithatë ai shtoi se në rast se Hillary Clinton mposhtet nga rivali i saj republikan, administrata Trump mund të imponojë 35% taksë për import, që do të thotë rritje drastike e çmimeve në SHBA.

“Një gjë e tillë do të shkatërronte ekonomine amerikane”, tha njeriu i katërt më i pasur në botë sipas Forbes.

A 5
Loading...
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Loading...