Published On: 31 Gusht, 2016

Donacion nga Rumania për rajonet e përmbytura

Përmes mekanizmit për mbrojtje civile sot pritet të mbërrijë një donacion nga Republika e Rumanisë për vërshimet në Shkup dhe Tetovë.

Donacioni do të dorëzohet në rrethin e kazermës “Goce Dellçev” në lagjen Aerodrom, ku ndodhen hapësirat e Drejtorisë për Mbrojtje dhe Shpëtim.

Në Maqedoni përmes Mekanizmit për mbrojtje civile arritën donacione nga Greqia, Austria, Çekia, Hungaria, Bullgaria dhe Holanda.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...