Published On: 10 Shkurt, 2016

Donacion amerikan, lëshohet në punë lavatorja e rinovuar e QKUK-së‏

  • Në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës (QKUK) është bërë përurimi i dy njësive të rinovuar të lavatores, investim i Komandës Ushtarake të Shteteve të Bashkuara të Amerikës për Evropë ( US EUCOM), thuhet në njoftimin për media.

Në ceremoninë e përurimit mori pjesë edhe Ambasadori i Shteteve të Bashkuara në Kosovë, Greig Delawie, koloneli Butts dhe nënkololonel Zubr nga US EUCOM.

Me këtë rast, drejtori i Shërbimit Spitalor Klinik Universitar të Kosovës (SHSKUK) Curr Gjocaj, tha se është shumë mirënjohës për Shtetet e Bashkuara të Amerikës, posaçërisht, Komandës Ushtarake të Shteteve të Bashkuara për Evropë (US EUCOM), për investimet dhe përkrahjen e vazhdueshme në QKUK me projektet e deritanishme me mbi 2.5 milionë dollarë.

“Investimet dhe përkrahja e vazhdueshme e dhuruar nga US EUCOM nëpërmjet Zyrës për Bashkëpunim në Mbrojtje, po e lehtësojnë punën e stafit të SHSKUK-së dhe ndikojnë në ngritjen e vazhdueshme të cilësisë së shërbimeve në kuadër të SHSKUK-së”, theksoi drejtori Gjocaj.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...