Published On: 15 Mars, 2016

Don Lush Gjergji: Nënë Tereza, avokatja dhe ndërmjetësja jonë te Zoti (Video)

 • Vikari gjeneral i Kishës Katolike kosovare, Don Lush Gjergji thotë Nënë Tereza, edhe një herë po përfaqëson denjësisht shqiptarët, ashtu siç veproi sa ishte në këtë botë. Sipas tij, shenjtërimi i Nënë Terezës, e bën atë avokaten dhe ndërmjetësuesen tonë te zoti.

“Sa ishte në këtë jetë dhe në këtë botë Nëna Terezë na përfaqësoi denjësisht ndërsa tash është avokatja jonë, ndërmjetësja jonë te Zoti dhe prandaj çdo shqiptar mund t’i drejtohet më lehtë Zotit sepse e ka një përfaqësuese, një avokate, një mbrojtëse dhe një model jete dhe shenjtërie e mbi të gjitha dashurie. Prandaj ne mund të flasim në gjuhën tonë të bukur shqipe, ta lusim nënën Terezë dhe Nëna Terezë do t’ia përcjellë atit tonë të mirë kërkesat, falënderimet, nderimet dhe gjithçka kemi në mendjen dhe zemrën tonë”, tha Don Lush Gjergji për RTK’në.

 
Displaying 1 Comments
Have Your Say
 1. Dr.Dom Lush Gjergji- Vikari gjenral i kishes katolike shqiptare nuk esht thjesh nje profet por nje personalite me cilsite me te larta te shenjterimit eshte dr.humanist,psikolog filozof,Teolog.Personaliteti i shquar fetare dhe shkencore i shoqerise shqiptare.
  Pas DR.DR.DR.At Fan Stilinan Nolite Phd.filozof,politikan,burre shteti,shkrimtar,perkthyse.ORATORE
  Mr. Dr.dom Lush Gjergji esht i besushmi me influence shume te madhe e i dashuri ne boten shqipatre.
  Ai esht pajtimtar i gjak marrjes ne Kosove me Prof. Anton Ceten ,”Qeveri paralele” ne shtetetin “serb” me “shoqaten HUMANITARE “Nene TEREZA” i cili ne kushte ilegaliteti e me shume rreziqe shkoj fshat ne fshat e shtepi ne shtepi per te dhen Ndihmen e ZOTIT e te njeriut FISNIK,pa kursyer ase gje nga vehtja e vete,per vijushmerin e shkollave nga nxensit ilegal e profesoret e shtypure e pa pages,Per te ndihmuar te varfrit te mbyllur ne shtepit e tyre,per hapje e 96 qendrave mjeksore e maternitet per te shpetuar jeten e Nenave dhe te femijve qe do lindnin ilegalisht ne shtepit e tyre.

  I urojm qe ne Shenjterimin e Nen Terzes nga PAPA FRANCESKU me 4 ahtator 2016 te gradohet Dom Lush Ghergji dhe nga shtetet Shqiperi e Kosove me nedereimet me te Larta.
  Sinqerisht
  Fatbardh Doci
  Sc.Collaborator
  New York
  4 maj 2016

  Përgjigjiuni
  Pelqej(3) Nuk Pelqej(0)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...