Published On: 24 Janar, 2016

Dole nga varrezat, e prapë u fute

falenderim1

Të falënderova nga zemra. Të përqafova fort. Qava me zë të lartë gjatë kohe. Të falënderova prapë. O king. O bukurosh, o njeri i mirë, o njeri me edukatë, o vëlla (ose motër), o mik i panjohur.

Po pse lulet nuk i vure tek varri aty pranë i Evita Peron, dhe të bëje foto e ta nxirje në FB.? Kushedi sa mijëra LIKE do kishe marrë. Po pse jo tek këngëtari famoz aty pranë ke rrjeshti tjetër?, Te tjera Like do kishe marre. Aty është dhe arkitekti i asaj vepre madhështore qe quhet Cimitero Magiore di Milano, pse si vure aty? Ti rastësisht e pe varrin e babit tim.

U ktheve prapa, dole nga varrezat, bleve lule u fute prapë, ece pak, u ndale, u përkule para varrit. Me siguri ke thënë nji DUA, ose një AVE MARIA. për shpirt te babit tim. Por lulet…., ato i bleve për atë bukuroshen, për atë qe kur te vajtën sytë tek ajo, ment të doli zemra vendit nga rrahjet. Bukuroshja te beri ty te ndjeheshe i lumtur dhe aspak i vetmuar mu ne mes te varrezave. E di, e di. Ti lulet i bleve për bukuroshen, për të voglën shqiponje qe ne skalitëm mbi mermerin e ftohte te varrit qe te ngrohe zemrat tona dhe qe dogji edhe tendën. Të përqafoj fort o shqiptar fisnik, që lule vure në varrin me shqiponjë.

 

Familja Ademi

falenderim2

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...