Published On: 4 Shtator, 2016

Dokumenti zyrtar i Vatikanit: Nëna Terezë e lindur në Shkup të Shqipërisë (FOTO)

Në dokumentet e sotme të shenjtërimit të Nënë Terezës është shkruar vendlindja Shkup, Shqipëri, informon INA. Këto dokumente janë zyrtare të shpërndara nga Vatikani, ndërsa e njejta ka figuruar edhe në dokumentin zyrtar me të cilin Nëna Terezë u shëndërrua në Shën Tereza, pas shenjtërimit të saj.

Kjo ka nxitur reagime dhe debate në Shkup, duke theksuar se ky akt i Vatikanit është skandal dhe duhet të përmirësohet. Por reagimet kanë pasuar vetëm në rrjete sociale dhe disa media. (INA)

nena terz

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...