Published On: 20 Maj, 2016

Dokumenti/ Edvin apo Edi? Ja emri i vërtetë i kryeministrit Rama

Edvin Kristaq Rama ka qenë emri i kryeministrit të Shqipërisë deri në vitin 2002.

Sipas një formulari vetëdeklarimi për të gjitha ata persona që emërohen apo ushtrojnë funksione publike që kryeministri Rama ka plotësuar plot 14 vite më parë, shfqet dukshëm se emri i vendosur nga prindërit Kristaq dhe Aneta Rama djalit të madh të tyre nuk ka qenë Edi, por Edvin Rama.

Formulari tregon qartë se Edi Rama ka ndryshuar emrin e mëparshëm, nga Edvin në Edi Rama, pikërisht me datë 27.11.2002.

 

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...