Published On: 9 Tetor, 2016

Dokumentari “Vrasjet që tronditën Kosovën” (Video)

Sonte në ora 20:45 në RTV Dukagjini do të transmetohet emisioni Zona Express, ku do të shfaqet dokumentari “Vrasjet që tronditën Kosovën”.

Sonte, ky emision do ta transmetojë një dokumentar ekskluziv, të titulluar “Vrasjet që tronditën Kosovën”.

Dokumentari rendit 5 vrasjet më monstruoze të ndodhura në Kosovë. Por njëkohësisht, përmes penalistëve të njohur, trajton edhe temën nëse duhet të kthehet dënimi me vdekje në vendin tonë.

Si e vrau e më pas e përdhunoi mbesën e tij vetëm 7 vjeçe Sinan Krasniqi? Çfarë thotë ai për këtë krim monstruoz? Kush është kosovari që e nxori vajzën e tij nga makina e më pas ia vrau nënën para syve? Si dhe pse tre të rinj e masakruan një boshnjak në një pyll të Obiliqit? Kush është gjilanasi që e ftoi viktimën në shtëpinë e tij, e me pas e vrau posa ai ia ktheu shpinën? Kush është kosovari i vetëm në ish-Jugosllavi që u ekzekutua? Çfarë krimi kishte bërë ai?

Përgjigjet e këtyre pyetjeve dhe shumë të tjerave mund t’i mësoni sonte në ora 20:45 në RTV Dukagjini dhe më vonë në kanalin tonë zyrtar në Youtube ku publikohet emisioni i plotë.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...