Published On: 30 Tetor, 2016

Dokumentari i plotë “Shënjestra LDK” (ZonaExpress)

Sonte në RTV Dukagjini është transmetuar dokumentari ekskluziv, “Shënjestra LDK”. Në këtë dokumentar janë trajtuar vrasjet e kryera ndaj bashkëpunëtorëve të Presidentit Ibrahim Rugova.

Emisioni Zona Express, me autor Leonard Kerqukin, merret me një temë tepër interesante, ku do të flasin familjarët e viktimave dhe ata që i shpëtuan atentateve të ndryshme.

Sa bashkëpunëtorë të Presidentit Ibrahim Rugova janë vrarë në rrethana misterioze? Kush i vrau ata? Pse i vranë, dhe mbi të gjitha kush i vrau? Në këtë dokumentar flasin për herë të parë familjarit e viktimave dhe ata njerëzit ndaj të cilëve u kryen disa atentate të dështuara. Për herë të parë në këtë dokumentar përmenden edhe emrat e njerëzve që dhanë urdhër për vrasjen e zyrtarëve të LDK’së.

Shikojeni këtë dokumentar duke klikuar në videon e mëposhtme.

A 5
Loading...
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Loading...