Published On: 21 Gusht, 2016

Doktori milioner i Dibrës. Shikoni shtëpinë dhe biznesin e kandidatit të PS në Dibër (Foto)

Muharrem Rama është kandidati i majtë për Bashkinë e Dibrës në zgjedhjet që mbahen në 11 shtator.

Rama është emër i njohur për qytetin për shkak të profesionit të tij si mjek. Jo pak herë e ka përmendur si fakt profesionin, në dobi të fushatës që po zhvillon për të bindur qytetarët përse duhet t’i japin votën.

“Ju më njihni mua në profesionin tim si mjek. Ka 20 vjet që ju shërbej dhe sot kërkoj mbështetjen tuaj. Unë do të angazhohem 10 herë më shumë”, është kjo një nga fjalitë që kandidati i majtë në Dibër Muharrem Rama e ka përdorur gjatë takimeve të tij elektorale me banorët.

Ky mjek që kandidon për të qenë qytetari i parë i Dibrës ka një shtëpi luksoze dhe bisneze të tëra në ndërtesën që ai zotëron. Kjo që shikoni në foto është shtëpia e kandidatit të majtë Muharrem Rama, një investim jo i vogël, ku nuk mungojnë edhe biznese si farmaci, lokale dhe shërbime të tjera.

 
Displaying 5 Comments
Have Your Say
 1. astrit gora thotë:

  po kokpalaret i ke ne qeveri keshtu tha meta me 21 janarin dhe kini dhe meten tju laje koken po si ini ju as liqeni i pogradecit sjulan

  Përgjigjiuni
  Pelqej(0) Nuk Pelqej(0)
 2. dibrani thotë:

  Nje mjek qe le profesjonin e tij aq te nderuar ne mbare boten, per tu kthyer ne administrator, ose eshte krejt i paaftene ne zanatin e tij, ose nuk i del llogaria saç e parashikon ti dale ne Bashki. E pati edhe Bulqiza nje mjek kryetar bashkie (Roland Keta) qe i zhgenjeu aq shume njerzit, sa kemb demokrati, nuk duan te shohin me ne Bulqize. Ai nuk pat shkelqyer kurre si mjek, por shkelqeu si dallaverexhi, si krijues i maffias se kromit ne Bulqize. Nje njeri qe nuk eshte specialist ne fushen perkatese, çfare kerkon perveçse ta perdore ate post per veten e tij. Ajo qe i ndodhi Bulqizes me mjekun “demokrat”, ajo do i ndodhe edhe Peshkopise me mjekun “socialist” te cilit si duket nuk i bejn me derman ryshfetet ne spital sepse ne krahasim me tenderat e bashkise ato jan nje pik uji ne oqean.

  Përgjigjiuni
  Pelqej(2) Nuk Pelqej(0)
 3. Korab thotë:

  Edhe ko… qenka i mencem. Do t’i kete ba kurs Shukuriu…

  Përgjigjiuni
  Pelqej(0) Nuk Pelqej(0)
 4. kopani thotë:

  Po shume mire qe te behet trasparent pasuria e kandidateve . A nuk do ishte e ndereshme normale qe te na tregonte ky zoteria i ketij artikull shkruesit , Pronat , Pasurite , Parate e zotit Sherefenin ? apo ato mundet te shihen e gjenden aq sa mundet te shihen e gjenden ” Gjarperit Kembet” Sikurese Berishes , Bashes , Bodes , Bujarit etj .

  Përgjigjiuni
  Pelqej(1) Nuk Pelqej(0)
 5. Koco thotë:

  Po cfare kandidat do deshironit ju te perfaqesonte P . Socialiste ? ndonje debil a koke palare ? Ne fakt do jete vota ajo qe do beje perzgjedhjen dhe besimin e Qytetareve .Si mundet te shpjegohet qe per mbrojtjen e Votes , Shqupi ka ngritur Struktura Paralele me ato te Policise se Shtetit? C’jane keto banda teroristesh te cilet perfaqesojne boten e Krimit dhe te Dhunes ? PD tashme deshmon fytyren e saj dhe dhembet e kafësherise e fashistizimit te saj , do jete populli i cili do e flake nga perfaqesimi kete subjekt terorist ne zgjedhjet e pergjitheshme me vullnetin e vendosmerine e shprehur me Voten e lire dhe plebishitare te tij .

  Përgjigjiuni
  Pelqej(2) Nuk Pelqej(0)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...