Published On: 22 Maj, 2016

Dokle tallet me Shukriun: Bëri një vrimë me brekë…

Deputeti i Partisë Socialiste Namik Dokle ka komentuar me ironi video-skandalin seksual ku u përfshi ish-kryebashkiaku i Peshkopisë Shukri Xhelili.

Në një status në Facebook, Dokle e ka sjellë përmes një shembulli dhe disa shprehjeve të urta popullore, situatën për ngjarjen që ndodhi.

Lexoni më poshtë çfarë shkruan deputeti i PS Namik Dokle:

Koha eshte e pameshirshme, edhe fjaleve te urta popullore, te perdorura ne shekuj, ua ndryshon sensin…Ja tre shembuj:
1.Dikur…” Sheh rrushin rrushin e piqet.” Tani…” Sheh molla mollen dhe kalbet.”
2.Dikur…” Beri nje vrime ne uje.” Tani…” Beri nje vrime me breke.”
3. Dikur…” Kur pula ben vezen, gjeli kendon ne maje te plehut.” Tani… “Kur pula ben vezen, gjelit i dhemb by…”
Cila ju pelqen me shume? A ju kujtohet ndonje tjeter?

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...