Published On: 21 Maj, 2016

Do shkonte të takonte djalin në Greqi, merr me vete 20 kg kanabis

Dy shqiptarë janë arrestuar nga policia greke. Fillimisht është kapur në pikën kufitare një 48-vjeçar, i cili ishte nisur drejt Kosturit, për të takuar djalin e tij, që e priste në kufi.

Gjatë kontrollit në pikën kufitare, tek pala greke, 48-vjeçarit i janë gjetur rreth 20 kg kanabis.

Gazeta greke “Protothema” shkruan se 48-vjeçarit i janë gjetur 19 kg e 300 gr kanabis. Droga ishte e fshehur në një çantë e ndarë në 19 pako.

Por arrestimit nuk i ka shpëtuar as djali, që priste babain. Kështu në pranga ka përfunduar dhe 22-vjeçari.

Atij policia greke i ka gjetur një sasi e vogël kanabis  gjatë kontrollit fizik./tvklan.al

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...