Published On: 28 Tetor, 2016

Djallin ta servirin për Engjell por edhe më keq akoma

Adriatik Riza Dosti

Edi Rama ka nisur të kuvendojë Gju me gju me popullin …si damllamadhi njëherë e një kohë…
…Dhe nga karnaval e arrogant është shndërruar edhe më shumë në karagjoz e i neveritshëm..
Ilir Meta po bredh sa nga Athina ne Pekin ne menyre qe te siguroje mbeshtetjen politike dhe ekonomike per zgjedhjet e ardheshme ku nje zot e di se c’ ka fabrikuar ne mendjen e tij me ate te fameshmen …qetesi e dashuri qe predikon perpara kamerave sa here qe i jepet mundesia..
Lul Basha ka filluar te trashe zerin e te tunde ashper gishtin tregues …e hajde gjeje se me ke e ka…
Koco Kokedhima …rrefehet tek Fevziu duke dashur tu imponohet shqiptareve e ti binde se eshte me Katolik se Papa….nderkohe qe qelbesirlliqet e tij kane kohe qe e kane bere ate vend te kuterboje nga era e ndyre e banditizmit ..
Ministrja e pa kultures shqiptare Kumbaro …zgerdhihet bythe me bythe me te coroditurin Cuci …ne konakun e Kadarese …duke injoruar e duke i bere karshillik e sfide tipike Rilindase …kollosit te Kombit shqiptar Fishtes…
Ministri i rendit te renditur si i fundit i Europes..Tahiri..ka zene te marre njgjyre jeshile,,,doemos ,,natyrale e gjelberueso- ambientale …njesoj si makinat pa karburant qe bleu vetem nje muaj me pare..
Ministrja e mbrojtjes Kodheli.. qe nje zot e di se cfare mbron…hidhet perpjete posa meson lajmin se Ushtria shqiptare mund te dale ne terren per te luftuar ndaj plantacioneve pa fund te hashashit te Rames e Tahirit me shoke..
E quan te papranueshme dhe ulje te dinjitetit te ushtrise sone….
Po mire moj shoqe ..po kur ai Shefi yt e ti bashke e nxorret ushtrine te pastronte pleherat e bregdetit e te plazheve shqiptare apo edhe karburantet e derdhura ne brigjet tona nga kontrabanta juaj e ndyre e mafioze,,,mos valle ja rritet dinjitetin asaj te ashtuquajture Ushtri e Shqiperise?
Ministri i jashtem Bushati…pasi i ujdisi punet me Kotziasin qe kercenon Shqiperine ushtarakisht dhe ekonomikisht,,,ja fut nje vrap dy ditor ne Ankara,,ku pritet te marre leksionet e radhes nga Kardash – Erdogani…
Ministrja e arsimit Nikolla .vazhdon estraden me te drejtat e studimit duke ju mohuar mijera te rinjve e te rejave te atij vendi te drejten per arsimim e dije..
Ministri i shendetesise Beqja …ka vendosur ”te shtoje ”ambulancat …e po kaq edhe numrin e te vdekurve te te gjitha moshave e gjinive …qofte edhe per nje koker Aspirine …
E nga ana tjeter …jane vene ne rradhe e po bejne listat e po zgjedhin zonat e tyre te votimit .,..pikerisht ata qe e sollen ne krye Rilindjen e Rames e qe e shpetuan Meten nga burgu por edhe qe e bene Kokedhimen direkt e indirekt Pasha te gjysmes se Shqiperise…
Berisha …me karvanin e tij te gjate e te ”sprovuar ”opozitar qe ka ..e qe kane kohe qe luftojne me Mullinjte e eres…si Don Kishoti..njehere e qemoti……Topalli, Imami, Bode, Rruli, Paloka, Noka, Strazimiri, Bumci, Islami, Pollo,Ristani, Bregu, Vokshi, etj etj …qe nuk mbahen mend se sa kohe kane qe ngrohin bythet fare kot ne ato karrige dhe per cfare aresye e merite quhen demokrate e opozitare ….vazhdon tu servire mjerisht shqiptareve shown e rradhes elektorale ….duke bere rolin e Engjellit ..e duke akuzuar Djajte qe jane ne krye te atij vendi..
Nuk rrezohet Rama me mafiozet e tij as me FB e as duke hedhur bojera shumengjyreshe perpara godines se Kryeministrise e as me maska e as duke veshur xhupa te zinj…
Eshte keq vertet kur Djallin ta servirin per Engjell por edhe me keq akoma.. kur Engjelli shnderrohet ne Djall……
Ndaj e pakta gje qe duhet te bejne shqiptaret e sotem..perpara se te shkojne ne kutite e votimit ne veren e vitit te ardheshem..eshte …nje vizite tek Doctori ose sic kane zene e i thone tashme aty,,,nje Check Up …per te kontrolluar syte, veshet, tensionin, zemren, nuhatjen, shijen, e sigurisht…..edhe Mendjen…
…Se nuk thone kot,,,mos degjo fjalet e botes ,,por lutju zotit per mend e kokes…

A 5
Loading...
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Loading...