Published On: 16 Shkurt, 2016

Djali i legjendës Hagi në klubin e madh të Serie A

  • Djali i ish-mesfushorit Gheorghe Hagi, ka një parakontratë me skuadrën e Fiorentinës.

Dikur ish futbollisti i Real Madridit, Barcelonës e Galatasarayt, Gheorghe Hagi, ka një djalë mjaftë të talentuar.

Ai quhet Ianis Hagi dhe luan për skuadrën Viitorul dhe grupmoshat e Kombëtares rumune.

Djaloshi që me 17 vite ka debutuar në elitën e futbollit rumun, ka parakontratë me skuadrën e Fiorentinas.

Lajmin e ka konfirmuar klubi rumun. “Ne kemi arritur një marrëveshje nga viti 2014 me Fiorentinan. Ata janë të parët që mund ta blejnë lojtarin”, thuhet në komunikatën e klubit. /Telegrafi/

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...