Published On: 14 Prill, 2016

Djali i Edi Ramës, studenti më i pasur por i papunë me syze 60 mijë Euro?!

Kryetari i Forumit Rinor të Partisë Demokratike Belind Këlliçi, në një deklaratë për mediat nga selia blu ka kërkuar nga djali i Kryeministrit Edi Rama, Gregor Rama, që të tregojë se ku i ka gjetur paratë për të blerë syzet 60 mijë Euro.

Sipas Këlliçit, djali i Edi Ramës është studenti më i pasur në Shqipëri, edhe pse është i papunë. Kreu i të rinjve demokratë ka bërë të ditur se është detyrim ligjor që Gregor Rama të japë llogari dhe të deklaroi origjinën e parave që ka blerë syzet e shtenjta “Maybach”.

“Studenti më i pasur në vend është i papuni Gregor Rama. Gregu është pjesë e arrogancës rilindase. Syzet që mban djali i papunë i Edi Ramës janë “Maybach”, që kushtojnë të paktën 60 mijë euro.

Syze tipike të oligarkëve të lindjes. Vlera e këtyre syzeve është sa 2 muaj pagë e Presidentit amerikan Barack Obama. Djali i Kryeministrit duhet të tregojë se ku i ka marrë paratë për këto syze, është i detyruar me ligj”, tha Këlliçi në një deklaratë për mediat.

Deklaratë e Kryetarit të Forumit Rinor, Belind Këlliçi

Media ka zbuluar se studenti më i pasur në vend, dhe ndoshta në rajon, është i papuni Gregor Rama, djali i kryeministrit.

Zbulimi nuk ka qënë shumë i vështirë për t’u bërë, pasi Gregu, studenti i papunë, është pjesë e arrogancës rilindase që ka dëshirë ta tregojë luksin, edhe pse shokët e tij të klasës nuk kanë lekë të pinë një kafe, le më të pagujnë tarifat e rritura të universiteteve nga babai tij, edhe pse 46.2 përqind e familjeve shqiptare jetojnë në varfëri me 5 dollarë në ditë.

Syzet që mban djali i papunë i Edi Ramës, janë Maybach që sipas medias dhe ekspertëve kushtojnë të paktën 60 mijë euro.

Syze tipike të oligarkëve të lindjes, të qeveritarëve të korruptuar, të njohur botërisht për pasurinë e luksin që kanë vënë në kurriz të popullit.

Vlera e këtyre syzeve që mban Gregu është sa dy muaj pagë e presidentit amerikan, Obama.

Përveçse një çështje morale, që tregon harbutërinë e rilindjes, kontrastin e thellë mes Edi Ramës, njerëzve të tij, dhe popullit që nuk ka me se të ushqehet, ky është dhe një problem i mprehtë ligjor.

Djali i kryeministrit, duhet të tregojë se ku i ka marrë paratë për të pasur një palë syze 60 mijë euroshe. Të tregojë burimin e parave. Eshtë i detyruar me ligj.

Nëse i ka dhuratë, duhet të tregojë se nga kush i ka dhuratë;

Nga hakmarrja për drejtësi?

Nga Emiliano Shullazi?

Apo nga kompania kineze që po përgaditet të marrë koncesionin e TVSH, sëbashku me xhaxhain e tij Olsin?

Këto pyetje janë shqetësim publik, dhe Gregor Edi Rama është i detyruar të japë përgjigje.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...