Published On: 20 Janar, 2016

Distancohuni nga tradhtitë e Azem Sylës, Nait Hasanit…….

Hasan Zeneli  

— 31 Janari po ofrohet. Për ty o trimi im, ende s’po flitet realiteti. Ata që të tradhtuan, ende po sorollaten nëpër Prishtinën tonë të çlirueme. Ata po të vijnë edhe para shtatores tuaj e unë po i shiqoj me shumë urrejtje, duke e ditur se ata ishin TRADHTARËT.

Për ty Zahir, duhet bërë shumë, të paktën të mos i lëmë të prezantojnë tradhtarët në akademinë tuaj përkujtimore, e as në homazh tek varri juaj, aty ku prehesh në qetësi.

Aty afër “Qarrit të madh” ku na tuboi të gjithë shokëve tu të gueriles…

Një bashkëluftëtar i juaji, po bën luftë të pakompromis me vrastarët tuaj. Ai u tha të gjithëve se Zahiri u tradhtua. Ua bëri me dije të gjithë shokëve tuaj të ilegales, familjes tuaj, (Vëllaut, Bajramit). Familjes së Hakifit, babait Sabitit. Ua bëri me dije edhe të gjithë Zonës së 5-të se ti u tradhtove nga Nait Hasani e Bislim Zogaj. U tradhtove sepse ishe shtylla më e fortë e ushtrisë tonë. Deri më tani, i vetmi bashkëluftëtar i juaji ynë Hasan Zeneli, tregoi se si ti ishe fjalosur me Azem Sylen në Tiranë me 14 Janar të vitit 1997. çuditërisht, pas të gjitha atyre kundërshtimeve që ju bënë Hasanit nga strukturat e SHIK-ut dhe nga PDK-ja, na doli tani edhe bashkëluftëtari juaj i dytë z.Qerim Kelmendi, i cili po tregon se ishte dashur të vritet presidenti Rugova. Pra, tani Qerimi, përforcon deklarimet e mia pra të Hasan Zenelit.

Për të mos e zgjat shumë rreth kësaj tradhtie të madhe historike, i lusim të gjithë ata që respektojnë emrin tuaj “Zahir” të distancohen nga Azem Syla, Nait Hasani dhe Bislim Zogaj, në të kundërtën ata që pranojnë miqësinë me këta të lartpërmendur janë më tradhtar se të parët.

Respekt për të gjithë ata që mendojnë pozitivisht dhe ndëgjojnë këshillën time.
Hasan Zeneli

 

(Sqarim i  redaksisë, Qerim Kelmendi është nga ata që edhe tani thotë se e donte vrasjen e Rugovës, pra i takon klanit që kërkonin gjakderdhje shqiptare).

 

 
Displaying 3 Comments
Have Your Say
 1. Tarrasi thotë:

  Marksizmi dhe enverizmi e kane demtu shume UCK.Ata kane bere dhe frymezuar tamam lufte klasash.

  Përgjigjiuni
  Pelqej(4) Nuk Pelqej(0)
 2. Ke shume te drjet o ,Hazan Zeneli edhe une pajtohem plosisht me ty dhe ndaje te njetin menedim.

  Përgjigjiuni
  Pelqej(5) Nuk Pelqej(2)
 3. SADAT FEJZA thotë:

  kjo eshte edhe nje e vertet ju liutem qa kini nfakte shkruani e mos kini frik sepse ne drejtesia po na vjen ku gjerat po bien ne vende .

  Përgjigjiuni
  Pelqej(14) Nuk Pelqej(0)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...