Bota

Disa të vdekur nga zjarri në ndërtesën në Londër

Një numër ende i pacaktuar njerëzish raportohet të kenë vdekur në zjarrin e madh që kaploi ndërtesën 27 katëshe në Londrën qendrore të mërkurën, ka thënë Brigada e Zjarrfikësve të Londrës, raporton Reuters.

Së paku 30 persona janë lënduar në këtë zjarr i cili pushtoi të gjitha katet nga i dyti deri në majë në Kullës Grenfell, ku jetonin me qindra persona.

“Në këtë moment më vjen shumë keq të konfirmoj se kemi disa humbje jetësh, nuk mund të konfirmoj numrin në këtë moment për shkak të madhësisë dhe kompleksistetit të ndërtesës”, ka thënë Dany Cotton, komisionet i Brigadës së Zjarrfikësve të Londrës para gazetarëve, transmeton Koha.net.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *