Published On: 18 Janar, 2016

Disa OJQ protesta nëse nuk shtyhen zgjedhjet

Dhjetëra shoqata joqeveritare kanë paralajmëruar protesta nëse nuk shtyhet data e zgjedhjeve. Bojan Maricic nga Qendra Evropian për Arsim ka theksuar se vendi ka probleme serioze për të organizuar zgjedhje më 24 prill dhe të gjitha kërkesat e tyre janë të argumentara se duhet të shtyhen zgjedhjet. Ai tha se në rast se nuk plotësohen kërkesat e tyre do të ketë protesta. Letra me kërkesën për shtyrjen e zgjedhjeve, gjatë javës së kaluara nga 70 OJQ iu dorëzua edhe eurokomisarit për zgjerim Johannes Hahn.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...