Published On: 1 Prill, 2016

Disa intelektual shqiptarë si dinasti kufomash të gjalla!

 

1.Historia e tranzicioneve politike… ka dëshmuar se mëkatarët më të mëdhenjë në gjithë këtë proces, janë mu intelektualët!

2.Të cilët, me indeferencën e tyre ndaj të keqës, padrejtësive, krimeve, etj. heshtazi dhe frikshëm shndrrohen në “palaço oborrtar” dhe eloxhe të qeverive e njerzëve të korruptuar!

3.Në shoqëritë shqiptare, heshtja ndaj mbretërisë së mafies, pra ndaj të keqes, padrejtësisë sociale, krimit, dhe korrupsionit, duket që kastën e intelektualëve… e ka shndrruar në dinasti të kufomave të gjalla!!?

 

LEXONI edhe:

http://www.shqiptari.eu/megaskandal-turpi-hashim-thaci-e-heq-vulen-presidenciale-flamurin-dardan-nga-stema-e-presidentit-zhduk-flamurin-presidencial/

A 5
Loading...
 
Displaying 1 Comments
Have Your Say
  1. gjakovalija says:

    o baco mbasi edhe al kapones ja kane ;kput komt;edhe ketyre te kosovs kane me ju kput,se kan gjat jo

    Përgjigjiuni
    Pelqej(0) Nuk Pelqej(0)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Loading...