Published On: 17 Shkurt, 2016

Disa fakte rreth takimit Roma – Real Madrid

  • Ishte viti 2008, kur për herë të fundit Roma dhe Real Madrid janë përballur në një ndeshje me eliminim direkt në Ligën e Kampionëve.

Në këtë rast verdhekuqtë eliminuan Los Blancos duke i fituar të dyja ndeshjet me rezultatin 2-1.

Gjithsesi edhe pse janë këto fakte, bastoret sportive e shohin shumë favorit Realin për të kaluar fazën duke e kuotuar me koeficientin 1.2.

Në kampionat të dyja skuadrat kanë zhvilluar një sezon jashtë pritshmërive. Verdhekuqtë janë të katërtët, 2 pikë larg nga vendi i tretë, ndërkohë që Reali është 4 pikë larg nga vendi i parë.

Për trajnerin romak, Luciao Spalletin ka lajme të mira pasi trajneri i Romës ka rikuperuar edhe mesfushorin, Danielle De Rossin, i cili me shumë mundësi do të luajë në mbrojtje. Zidane ndërkohë nuk mund të buzëqesh.

Pepe dhe bale janë të dëmtuar, ndërkohë që mund të rikuperohet Marcelo. Trajneri francez mund të mbështet te Ronaldo që deri tani ka shënuar 11 gola në garën më të madhe evropiane për klube.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...