Published On: 23 Shkurt, 2016

“Disa deputetë të PDK-së ende të pavendosur për Thaçin president”

Ardian Çollaku kryeredaktor i Gazetës Blic ishte i ftuar në Info Magazine të Klan Kosovës.

Çollaku tha se kjo javë do të jetë e nxehtë politikisht pasi Thaçi akoma nuk i ka votat për presidentÇokkalu.

“Ai akoma nuk i ka votat se a do të zgjedhet president apo ajo, unë kam informata se deputeti Muja dhe disa të tjerë do të mungojnë në seancën kur ai të zgjedhet president”.

“Ende nuk dihet diçka përfundimtare”.

Çollaku tha se ftesa e pozitës për dialog me opozitën ka qenë qesharake, ndërsa tha se liderët e opozitës duhet të ulen dhe ta caktojnë datën e zgjedhjeve.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...